Category: About us
Published Date Hits: 1706
Print

Most Rev. PABLO VIRGILIO S. DAVID, D.D.

Most Rev. PABLO VIRGILIO S. DAVID, D.D.

Born: March 2, 1959 in Betis, Guagua, Pampanga. Ordained priest: March 12, 1983. Ordained Bishop: July 10, 2006. Appointed Titular Bishop of Guardialfiera and Axiliary Bishop of San Fernando Pampanga. Appointed second Bishop of Kalookan November 2015; Installed: January 2, 2016. Motto: “KENOSIS”.

Subscribe

Subscribe to received latest news and events

Make a Donation

Thank you for your donation.